Změna velikosti písma

Fulltext

5. 10. Eliška

Zítra: Hanuš
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


 

Podpora vnitřní ekonomiky Ředhoště a širokého okolí

podpora-vnistrni-ekonomiky.jpg

www.vesnickaredhost.cz

www.trhyredhost.cz

 Milostivé léto - amnestie sankcí

Blíže k milostivému létu

28.října odstartovalo takzvané milostivé léto. Během něj mohou lidé snadněji ukončit stovky tisíc exekucí, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů. Nesplacené závazky, které mezitím mnohdy narostly na několikanásobky původního dluhu, půjde vymazat během tří měsíců za zvýhodněných podmínek.

Kdo do 28. ledna 2022 zaplatí zbývající jistinu (původní dluh) a k tomu přidá 907,50 Kč jako náklady (750 Kč + DPH), ten exekuci ukončí.

Týká se to dluhů, které mají lidé vůči veřejné správě, a to včetně institucí s jakýmkoli státním podílem nebo třeba podniků s účastí města. Konkrétně jde třeba o dluhy za dopravními podniky, zdravotními pojišťovnami nebo třeba i za energetickou společností ČEZ.

Podmínkou využití milostivého léta je i to, že člověk nesmí být v oddlužení. A další omezení: Milostivé léto lze uplatnit jenom na exekuce, které řeší soudní exekutoři – tedy ne u daňových a správních exekucí. 

V případě jakýchkoli komplikací doporučuji se obrátit na pomáhající organizace, jako jsou občanské poradny, Člověk v tísni nebo Charita ČR.

 

Milostivé léto_amnestie.pdf

Milostivé léto_princip.pdf

Milostivé léto_informace..pdf

Využijte příležitosti odepsat své dluhy v rámci Milostivého léta! Podrobněji jsme o akci mluvili v reportáži ČT - Člověk v tísni (clovekvtisni.cz)

 

 „Energetická krizová linka“ Středočeského kraje

Krizová infolinka kraje byla spuštěna ve čtvrtek 4. listopadu. Zaměstnanci kraje budou zájemcům k dispozici na čísle 800 710 710 každý všední den od 8:00 do 16:00 hodin. Mimo tuto dobu je možné zasílat dotazy i s kontaktem na e-mail: ptejtese@kr-s.cz. Operátoři projdou s lidmi postupy, možnosti, jak snížit zálohy, jak se co nejrychleji vyvázat z režimu dodavatele poslední instance a v případě potřeby propojí i konkrétního člověka právě s dodavatelem poslední instance, pokud k tomu zatím nedošlo.

energolinka_letak2.pdfČSSZ - volné pracovní pozice

Leták - PSSZ 2021.pdfJak správně topit a ušetřit

Jak správně topit a ušetřit.pdfDotační výzva: Kotlíková dotace 2021+ - informace

Informace ke kotlíkovým dotacím 2021+.pdf

Otázky a odpovědi - kotlíkové dotace 2021+.pdfProdej plynových bomb

Aktuální ceník od 20.10.2021:     plynová bomba velká (10 kg) za 380,- Kč,  plynová bomba malá (2 kg) za 100,- Kč

 Zahradní bazárek s prohlídkou útulku 23.10.2021

Plakátek na bazárek 23.10.jpgZájezd do Drážďan

Drážďany 2021.pdfObec Dřínov - Přednáška - Uzbekistán, neobyčejné příběhy Československých vojáků

Historička Mgr. Gabrieala Havlůjová byla v červnu v Uzbekistánu po stopách československých zajatců z Rakousko-Uherské armády. Příslušníci Rakousko - Uherské armády (Čechoslováci)… Jsou to dost neznámé dějiny (zajatecké tábory v Uzbekistánu, kde Češi umírali většinou na úplavici). Pohřebiště pro téměř 5.000 Čechoslováků za 1.světové války.

Místo na přednášku si můžete rezervovat na tel. čísle: 607 157 111

IMG-20211001-WA0002.jpg