Změna velikosti písma

16. 4. Irena

Zítra: Rudolf
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Mezinárodní den Falun Dafa

Mezinárodní den Falun DafaDatum konání:
13.5.2023

Letak A4 Falun Dafa Day_5_2023 Unmoved QR OK.pdf

Plakátek tvoří obrázek oceněný na Mezinárodní soutěži figurální malby televize NTD nesoucí název „Nepohnutý“ a výzva, aby se lidé pokusili být jeden den pravdiví, laskaví a snášenliví.

Falun Dafa, neboli Falun Gong, je starobylá meditační praxe zveřejněná v roce 1992 v Číně. Zahrnuje jemné meditační cvičení a učení založené na hodnotách pravdivosti, soucitu a snášenlivosti. V současné době se praktikuje asi ve stovce zemí a věnují se jí miliony lidí. V Číně však byla tamním režimem v roce 1999 zakázána a od té doby jsou její následovníci zatýkáni, vězněni, „převychováváni“, podrobováni otrocké práci, mučeni a dokonce i zabíjeni pro své orgány

Možná se ptáte, proč by vláda tak tvrdě zakročila proti lidem, kteří provádějí zdraví prospěšné cvičení a usilují o zušlechťování svého charakteru. Racionální důvod pro to není a nebyl, ale komunistické straně například vadilo, že Falun Gong obnovoval kulturu, kterou se strana snažila od Velké kulturní revoluce zničit, nebo skutečnost, že metoda a její zakladatel byli oblíbenější než komunistická ideologie, a to i v řadách členů komunistické strany. Podrobnější vysvětlení této otázky najdete zde.